Субота, 17.08.2019
Серницька публічно-шкільна бібліотека
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Історія школи с. Серники
 
   О школо, рідна школо!
Лиш згадки, й в пам'яті роки.
Тобі ми вдячні за добро,
За щирість, ласку і тепло,
За мудрість, чесінсть, терпеливість,
За все, що ти для ніс дала.
 
   Початком зародження народної освіти в с. Серники був 1905 рік. Саме тоді почала функціонувати перша церковно-приходська школа. Діти навчалися в дерев'яному приміщенні. Навчання велося російською мовою, а основним предметом був Закон Божий. Освіту мали можливість отримати лише діти православних. Єврейські діти власної школи не мали.
   Новим етапом у розвитку освіти села став таак званий "кресовий польський період". У середині 20-х років влада відкрила польську школу для дітей серничан. Розміщувалась вона в центрі села, у двоповерховому дерев'яному приміщенні з оцинкованим дахом. Незважаючи на так званий "кресовий закон", навчання тут велося польською мовою, адже вчителів-українців практично не було. Щоправда, в сусідньому селі Вичівка працювала семінарія по підготовці вчителів початкових шкіл. Її закінчив лише один серницький юнак - Леон Гнатович Полюхович, 1892 року народження. Школа давала міцні знання, тут панувала жорстка дисципліна.
   У роки війни серницькі діти не навчалися, адже в польській шкоіл розміщувався німецький гарнізон. Весною 1944 року ніці спалили це приміщення.
   У перші післявоєнні роки навчання дітей було відновлено радянською владою. Уроки проводилися у приміщенні колишньої церковно-приходської школи та найманих приміщеннях.
   На початку 60-х років було добудовано приміщення ще на 10 класів. Проте навчання продовжувало вестись у дві зміни, адже чисельність учнів сягала 700. У 1979 році стало до ладу нинішнє приміщення Серницької школи.
   В післявоєнні роки свій посильний вклад у розвиток освіти села зробили десятки педагогів, як приїжджих, так і місцевих. Серед них - колишній директор Микола Іванович Сіренко, вчитель історії Карпінський Йосип Миколайович, вчитель географії Навроцький Олександр В'ячеславович.
   Нині на заслуженому відпочинку вчителі-пенсіонери: Максимюк Марія Гнатівна, Фаріон Каролина Миколаївна, Совків Володимир Григорович, Сокіл Надія Юхимівна, Полюхович Надія Павлівна, Степанович Микола Андрійович, Полюхович Ганна Йосипівна, Полюхович Микола Григорович, Молчановч Софія Степанівна та інші.
   Сьогодні у загальноосвітній школі I-III ст. навчаєтсья 416 учнів, близько 20 з яких щорічно є призерами районних олімпіад, турнірів, конкурсів.
  
ПАСПОРТ ШКОЛИ:
Розрахована на 640 учнів
Класів - 20
Класних кімнат - 13
Кабінетів -10, спортзал - 1
Майстерень - 3
Учнів у школі - 416
Площа території - 4 га.
 
   Педагоги - це творчі люди, які люблять свою професію і з повагою ставляться до кожної дитини. У Серницькій школі нині працює 58 учителів.
 
 
 
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz