Субота, 17.08.2019
Серницька публічно-шкільна бібліотека
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Церква Святого Дмитра Солунського
   Дмитріївська церква – справжня пам’ятка дерев’яної монументальної архітектури. Вона занесена до книги «Історичні архітектурні пам’ятки України». Церква була збудована в 1821 році на кошти прихожан. Будівля дерев’яна, дзвіниця стоїть окремо. У ній два престоли – на честь Дмитрія Солунського і Миколая Чудотворця (верхній). Храм має три куполи й відповідно три частини архітектурного комплексу.
Дмитріївська церква 
   Він збудований зі стрижневого дерева, всі деталі споруди скріплені дерев'яними цвяхами, а крупніші – способом урізування. А місце під забудову вибране таким чином, що церкву видно з усіх куточків села. Приваблює також інтер’єр храму: привертає увагу церковне начиння, настінний живопис, ікони. Особливе захоплення викликає іконостас храму. Це – довершений зразок художнього різьблення й оздоблення, який не має аналогів у районі. Будівництво церкви фінансували князі Пінські, які в середні віки володіли селом Серники.
 
Жіночий монастир
    Відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 7 березня 1996 року був заснований жіночий монастир на честь Волинської ікони Божої Матері в Серники на базі Свято-Дмитріївського приходу. Ігуменію Іуліанію (Боровець) благословили стати першою настоятелькою монастиря. Протягом 1997-1998 рр. був побудований житловий сестринський корпус з храмом. А в грудні 2006 року на території монастиря розпочалося будівництво собору на честь Волинської ікони Божої Матері.
 
 
Пам'ятка традиційного житла
(із с. Серники Рівненської обл., яка є експонатом
Національного музею архітектури та побуту в Києві)
   Серед пам’яток традиційного житла регіону слід назвати хати із сіл Блажове та Серники Рівненської , що є нині експонатами київського скансену.
 
   Хата із Серник (1821) тридільна, складається з рублених клітей хати та комори, поставлених поряд на невеликій відстані. Об’єднані спільним двосхилим дахом, укритим дошкою, вони формують простір сіней. Особливістю будівлі є накатне перекриття над житловим приміщенням, яке водночас слугує конструктивною основою двосхилого даху. 
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz